FAQ

1. Czy drBarbara.pl to gabinet dietetyczny?

Nie, drBarbara.pl jest to platforma oraz aplikacja mobilna. Diety w niej przygotowywane są przez specjalistów z zakresu dietetyki oraz medycyny. Następnie są one dostarczane użytkownikowi za pośrednictwem Internetu dzięki tzw. modułowi „sztucznej inteligencji” a co za tym, idzie nie ma możliwości wyboru indywidualnie dopasowanej diety z uwzględnieniem wszystkich preferencji żywieniowych oraz chorób , do tego uwzględniając kwestie finansowe (np. wykorzystywanie przez kilka dni tej samej zupy = na marginesie dodam, że po kilku dniach w zupie takiej nie znajdziemy praktycznie żadnych witamin i składników mineralnych).

2. Co znajdę w programie drBarbara.pl?

W programie dr Barbara znajdą Państwo gotowe plany dietetyczne uwzględniające jednostki chorobowe. Ponadto pod każdym posiłkiem są obecne wskaźniki wartości odżywczej posiłków oraz lista zakupów. Dużym ułatwieniem jest również moduł pozwalający na archiwizację wyników badań laboratoryjnych oraz prowadzenie statystyk zmian masy ciała. Ze względu, że nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna to w aplikacji znajdziemy również przykładowe zestawy treningowe.

3. Jak skorzystać z diety dr Barbara?

By skorzystać z diety dr Barbara należy wypełnić kilka prostych kroków:
a. Zarejestrować się na http://app.drbarbara.pl/login#login Po rejestracji na adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który należy kliknąć (często trafia do folderu SPAM)
b. Zalogować się na stronie http://app.drbarbara.pl/login#login
Przy pierwszym logowaniu należy wypełnić tzw. „Formularz zdrowia”. Po jego wypełnieniu zostanie wygenerowana dieta.

4. Czy e-usługa/aplikacja dr Barbara jest płatna?

Aplikacja dr Barbara przez pierwsze 7 dni jest całkowicie za DARMO. Dopiero po tym okresie od nas zależy czy chcemy przedłużyć dostęp do aplikacji (nie ma autoodnawiania płatności). Jeżeli tak to wystarczy wejść na http://drbarbara.pl/cennik/ , kliknąć „Wypróbuj teraz” i dokonać płatności zgodnie ze wskazówkami

5. Czy na platformie oraz w aplikacji są zamienniki posiłków?

W chwili obecnej w aplikacji nie ma zamienników posiłków. Natomiast jest możliwość zamiany produktów w oparciu o listę zamienników kalorycznych produktów dostępnych na http://drbarbara.pl/baza-wiedzy/
Przykład: W aplikacji na śniadanie mamy przepis na owsiankę z brzoskwinią. Niestety brzoskwinia jest niedostępna dlatego też możemy ją wymienić na np. kiwi.

6. Jakie diety znajdę w programie?

W aplikacji dr Barbara są dostępne diety redukcyjne w przypadku: nadwagi i otyłości, cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, alergii (gluten, laktoza, orzechy) oraz nietolerancji pokarmowej (gluten, laktoza). Wszystkie diety w e-usłudze są redukcyjne, a więc pozwalają na zmniejszenie masy ciała.

7. Czy w trakcie użytkowania platformy i aplikacji dr Barbara mogę zmienić wybór diety oraz innych parametrów?

Tak można zmienić wybór diety. Wystarczy zalogować się a następnie kliknąć w ustawienia i tam można dokonać zmiany: częstości ćwiczeń, godzin spożywanych posiłków, wyboru rodzaju diety, wagi docelowej.

8. Czy e-usługa jest dostępna na urządzenia mobilne?

Tak jest dostępna. Można ją ściągnąć w sklepie: Google play
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.drbarbara&hl=pl oraz App store
https://itunes.apple.com/pl/app/dr.-barbara/id979520116?l=pl&mt=8

9. Czy w wersji mobilnej mam podgląd na listę zakupów na 7 dni?

Tak. Wystarczy kliknąć listę zakupów a następnie przesunąć ekran od prawej do lewej strony. Najpierw pokaże się lista zakupów na każdy dzień z osobna a na samym końcu lista zakupów na 7 dni. Podobnie sprawa wygląda z przepisami na kolejne dni.

10. Ile mogę schudnąć stosując się do założeń programu?

Program drBarbara.pl zakłada zdrowe, stopniowe zmniejszenie masy ciała bez efektu jo-jo. Z tego tez względu stosując się do zaleceń przedstawionych w programie można schudnąć od 0,5 do maksymalnie 1,5 kg na tydzień. Tempo oraz czas redukcji masy ciała zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.